prevádzka
      
          Vznik firmy Jozef Horvát , JOMART sa na slovenskom trhu spája s rokom 2003. Prevádzka firmy sídli  v obci Jasenov č.133 vzdialeného  cca. 3 kilometre od okresného mesta Humenné ,tu sa nachádza obchodný úsek , sklad náhradných dielov a maloobchodná predajňa .
   
           Cieľom založenia firmy bolo zlepšenie distribúcie a predaja náhradných dielov na poľnohospodársku techniku hlavne traktory UR I až UR-IV/ Zetor , ZŤS/ a na lesné  kolesové traktory LKT .

          V priebehu rokov bol sortiment firmy rozšírený o prostriedky pre manipuláciu s drevom , tu patria oceľové laná štandartných  konštrukcii podľa DIN. a vysokopevnostne reťaze triedy G8 a G10 štvorcového alebo guľatého profilu. Ďalšou špecializáciou sa sortiment  rozšíril aj o náhradne diely  na  vysokozdvižné vozíky  Desta ,a univerzálne nakladače UNC 060/061 . Postupne bol sortiment  rozšírený aj o náhradne diely na poľnohospodárske mechanizmy /kosačky , pluhy, sejačky , atď./


           Rozvoj obchodnej činnosti firmy je založený na logistike . Sortiment tovaru a náhradných dielov pravidelne aktualizujeme podľa dopytu zákazníkov a situácie na trhu.Spolupracujeme s hlavnými výrobcami a dodávateľmi jednotlivých komponentov a  tím je zabezpečená kvalita dodávaného tovaru , na ktorú je kladený veľký dôraz .